01 veebruar 2010

Nuudlitaigen (munanuudel)

Nagu vist paljud teisedki lapsed nii armastavad ka meie tibud makarone. Meile maitsesid Torino täistera (kaera ja rukki) makaronid, aga kahjuks pole mina viimase aasta jooksul neid poest enam leidnud ja kõik teised on kas hirmus kallid või väga kohutava maitsega. Surfasin natuke ja leidsin video ja retsepti ning otsustasin ise nuudlitaigna teha, muidugi väikeste muudatustega (panin hulka ka täisterajahu). 

Neljale: 
250 g nisujahu (1/3 sellest võib olla täisterajahu) 
2 suurt muna
1 tl soola
1 spl (oliivi)õli

Segasin eile õhtul ained taignaks, see oli üsna vaevarikas ja lõpuks randmed valutasid ning higimull oli otsa ees :) Panin ööseks kilekotiga külmikusse. Nüüd rullisisn jahusel laual hästi õhukeseks (samuti päris palju jõudu ja kannatust nõudev), lõikasin terava noaga peened ribad ja viskasin kohe keevasse soolasesse vette. Keetsin pehmeks (ca 2 minutit), aga mitte pudruks vaid ikka al dente ja kurnasin ning valasin törtsu õliga üle.
Sellest taignast saab teha ka pelmeene, ravioolisid ja lasanjeplaate.

1 kommentaar:

Pia ütles ...

Oi kui asjalik retsept. Olen juba ammu mõelnud makaroni tainast ise teha aga pole retsepti leidnud.
Äitäh retsepti jagamise eest, eelistan samuti täisteralisi makarone/nuudleid.

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.