27 aprill 2010

Tiigrimuffinid

Need muffinid said tehtud Joosepi sünnipäevaks lasteaeda viimiseks, kuigi haiguse tõttu mõnenädalase hilinemisega. Tahtsin juba eelmisel nädalal neid teha, aga lasteaias oli mitu sünnipäeva järjest ja nii lükkasime kasvatajate palvel oma maiustuste toomist veel veidi edasi. Esialgu plaanisime teha marjadega muffineid, aga kuna kõik lapsed ei pidanud eriti suured marjade-sõbrad olema, siis jäime nende lihtsate muffinite juurde.
Küpsetasin mini-muffinivormides ja sain 24 tk ja 4 muffinit panin veel pabervormides ahju.

200 g võid
2 dl suhkrut
3 muna
3 dl nisujahu
2 tl küpsetuspulbrit
2 tl vanillisuhkrut
2 sl kakaopulbrit
3 spl piimaKlopi pehme või suhkruga vahule. Lisa hoolega kloppides ükshaaval munad. Sega jahu, küpsetuspulber ja vanillsuhkur esmalt omavahel, siis lisa õrnalt segades muna-suhkru-võivahule.
Pane veerand tainast eraldi kaussi, lisa sellele kakaopulber ja piim.
Tõsta võitatud või pabervormidega vooderdatud muffinivormidesse kõigepealt õhuke kiht heledat tainast. Siis lisa veidi tumedat tainast, peale tõsta ülejäänud hele tainas. Tee lusikaga iga tainaportsu keskele kerge süvend, et kihid veidi seguneksid.
Küpseta 200-kraadises ahjus 20-25 minutit.

Kommentaare ei ole:

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.