26 juuni 2010

Beseed

Kuna tordikreemi valmistamisest jäi 4 munavalget üle siis otsustasin küpsetada beseesid. Lastele meeldivad, need söödi ära palju kiiremini kui ahjus küpsesid :D

4 munavalget
250 g peeneteralist suhkrut
veidi sidrunimahla
1 tl vaniljesuhkrut

Vahusta munavalged veidikese sidrunimahlaga hästi tugevaks vahuks, siis nirista pidevalt vahustades juurde ka vanilje ja suhkur.
Kui suhkur on lisatud ja munavalgevaht tugev ja läikiv, siis tõsta teelusikaga või pritsi tordipritsiga küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile väiksed tupsukesed.
Küpseta 110-kraadises ahjus umbes 30 minutit, siis keera kuumus 90 kraadini ja kuivata veel umbes tund kuni munavalged on pealt kuivad ja seest enam-vähem kuivad.
Tõsta ahjust välja ja lase küpsetuspaberil täielikult jahtuda. Alles siis tõsta ettevaatlikult serveerimisalusele või õhukindlasse karpi.

1 kommentaar:

Ave ütles ...

Beseed on nii head ja tõsi ta on, et otsa saavad kiiremini, kui küpsevad :) Peaks ka jälle tegema :)Siin on küpsetus aeg veidi lühem ja äkilisem, minul venis ikka kole pikaks. Proovin nüüd nii nagu siin :)

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.