10 juuni 2010

Singi-juustu muffinid

Mu isal oli täna sünnipäev ja kuna töökaaslastele peab ikka midagi pakkuma, siis tellis ta minult tordi. Tegin oma lemmiku rummi-šokolaaditordi, aga kuna minu meelest võis juhtuda, et seda jääb väheks (sööjateks 10 eriti suurt maiasmokka :D), siis tegin ka ühe panni soolaseid mini-muffineid. See muffin, mille ma degusteerimiseks näppasin oli küll väga mõnusa maitsega. Loodan, et isa jääb ise ka rahule :)

24 minimuffinit või 12 normaalset muffinit

5 dl jahu
2 tl küpsetuspulbrit
0.5 tl soola
1 tl hakitud tilli (või muud maitserohelist) 
100 g juustu (riivida)
100 g sinki
2 suurt muna
2 dl piima
1 dl õli 
Peale: mooniseemneid

Segasin kokku kuivained, singitükid ja riivitud juustu. Teises kausis segasin kokku muna, soola, hakitud tilli, piima ja õli. Siis segasin mõlemad kokku ja jagasin võitatud muffinivormidesse. Puistasin peale mooniseemned (sobivad ka näiteks seesamiseemned või köömned) ning küpsetasin 200-kraadi juures 25 minutit.

Pilt tordist ka, aga pealt on puudu veel värsked maasikad (need lubas ema ise peale panna vahetult enne söömist). Seekord tegin kreemi rohkem ning katsin ka pealt sellega.

Kommentaare ei ole:

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.