24 veebruar 2010

Kilupirukad

 Ma olen juba päris tükk aega mõelnud, et võiks küpsetada Sille blogist leitud pärmitaignaga kilupirukaid. Vabariigi aastapäeval sobib ju kilusid süüa ja vägagi. Tegin mõned muudatused ikka ka :)

Taigen:
25 g värsket pärmi
1 dl piima
2 dl vett
300 g nisujahu
200 g rukkijahu
1 tl soola
1 spl suhkrut
0,5 dl õli 

Täidis:
3 keedetud muna
100 g vürtsikilufileesid
määrimiseks muna

Pudenda pärm kaussi. Soojenda piima ja vee segu käesoojaks (37*). Lahusta pärm väheses vedelikus ja kalla juurde ülejäänu. Lisa suhkur, sool ning suurem osa jahudest, sõtku ühtlaseks. Seejärel lisa õli ning ülejäänud jahu (tainas peab jääma pehme, mitte puine) ja sõtku tainast seni kuni see lööb kausi küljest lahti ja käsi on puhas. Kata kauss rätikuga ja tõsta sooja kohta ning lase kerkida umbes tund.
Pane kerkinud tainas jahuga ülepuistatud töölauale, sõtku läbi ja rulli õhukeseks. Lõika tükkideks, tõsta peale munaviil ja kilutükid. Kata taignaga ja määri pealt munaga.
Küpseta eelsoojendatud ahjus 220* juures 15-20 minutit, kuni saiad on pealt kuldsed. Lase rätiku all jahtuda.

2 kommentaari:

Silja ütles ...

nii... see on ka väga ilus idee! kas kalad lõikasid vaba käega või vormiga?

Liilia ütles ...

meil on selline vorm olemas. paar aastat tagasi kingiti lapsele plasteliini voolimise komplekt ja seal oli kala, liblikas ja mingi põrsas vist ka :)

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.