26 jaanuar 2012

Moositaskud

Käisin ühel koolitusel kust ma lisaks huvitavatele retseptidele ja nippidele tõin kaasa ka ühe purgi kõvasti kiidetud eestimaist küpsetamiskindlat kirsimoosi. Esialgu plaanisin teha moosisaiu oma vana hea retsepti järgi, aga kuna külmikus seisis nukralt üks pakk kohupiima, siis läks mugandamisele hoopsiki teine retsept.

16 pirukat

Taigen:
200 g kohupiima
0.5 dl õli
0.5 dl piima
100 g suhkrut
veidi soola 
1 tl vaniljesuhkrut
350 g jahu
2 tl küpsetuspulbrit

Täidis:
meelepärast paksemat moosi*

Kleepimiseks ja määrimiseks:
1 muna (valge ja kollane eraldi)

Sega kõik taigna koostisained ühtlaseks, kuni saad tihke ent rullitava taigna. Rulli taigen jahusel laual võimalikult õhukeseks ning lõika sellest 16 ristkülikut. Jaga ristkülik mõtteliselt pooleks ja määri ühe poole keskele 1spl moosi. Teisele poolele tee sisselõiked.
Nüüd määri kõik välimised servad lahtiklopitud munavalgega. Tõsta sisselõigetega pool üle moosiga poole ning vajuta servad kahvliga tihedalt kinni.
Tõsta pirukad ettevaatlikult küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri enne ahju panemist pealt lahtiklopitud munakollasega.
Küpseta 200-kraadises ahjus 15 minutit kuni saiad on pealt kuldsed.
Lase enne söömist jahtuda, moos on kõrvetavalt kuum! Puista soovikorral üle tuhksuhkruga.

* moos peaks olema selline, mis kannataks küpsetamist s.t ei muutuks kuumuse käes vedelaks. Kodusele moosile võib segada juurde veidi maisitärklist.

Kommentaare ei ole:

Related Posts with Thumbnails

NB!

Siinses blogis leiduvad materjalid on autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ja materjalide kasutamine kommertseesmärkidel ilma autori loata on keelatud. Muul eesmärgil kasutades lingi palun algsele postitusele.